VS-ETF150Y65N
Shenzhen Anxinruo Technology Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-ETF150Y65N
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 201 A
Product Status : Obsolete
Package : Box
Series : FRED Pt®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.17V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Power - Max : 600 W
IGBT Type : NPT
Package / Case : Module
Input : Standard
Operating Temperature : 175°C (TJ)
Configuration : Half Bridge Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : ETF150
Description : IGBT MOD 650V 201A 600W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Half Bridge Inverter 650 V 201 A 600 W Module